"ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΑΘΛΗΣΗ - ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ"

6η Πανελλήνια και Πανευρωπαϊκή ημέρα Σχολικού Αθλητισμού.

olympionikhs  hmera athlitismoy  ypostolh

Με την παρουσία του τίμησε αυτήν την σημαντική ημέρα το σχολείο μας , ένας από τους Ολυμπιονίκες της πόλης μας , ο κ. Αντωνόπουλος , Ολυμπιονίκης κολύμβησης. Η ομιλία καθήλωσε μαθητές , εκπαιδευτικους και γονείς. Οι ερωτήσεις των μαθητών πολλες , οι απαντήσεις και ο διάλογος που ακολουθησε ηταν άκρως ενδιαφέρον και διαφωτιστικός . Ακολουθησαν αγώνες Χάντμπολ , Ποδοσφαίρου , Επιτραπέζιας Αντισφαίρησης και Βόλεϊ . Σχεδόν όλοι οι μαθητές και και μαθήτριες συμμετείχαν στην οργάνωση , την διαιτησία και στους αγώνες ως αθλητές .

Παρών και ο πρόεδρος των γονέων και κηδεμόνων κ . Στάθης Μπαζιώνης , που για το καλό της ημέρας προσέφερε αθλητικό υλικό στο σχολείο μας . Ευχάριστη έκπληξη ήταν η παρουσία (με αθλητική περιβολή ) και συμμετοχή στο άθλημα του ποδοσφαίρου , του Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου Φυσικής Αγωγής της Περιφέρειάς μας και υπεύθυνου παιδαγωγικής καθοδήγησης του σχολείου μας κ. Ηλία Ρήγα .

Η εκδήλωση έκλεισε με τον Εθνικό ύμνο και την καθιερωμένη υποστολή της σημαίας.