Λίγα λόγια για τη σελίδα...

ΑρχικήΙστορικόΠροσωπικόΜαθ. ΔυναμικόΚανονισμοίΠανελλήνιεςΕπιτυχόντεςΟμάδες

ΔιακρίσειςΕκδηλώσειςProject

Η σελίδα αυτή αποτελεί το προϊόν εργασίας που εκπονήθηκε στα πλαίσια της Ερευνητικής εργασίας της Β΄τάξης για το Α΄τετράμηνο του σχολικού έτους 2012-2013.

Η παρούσα εργασία  μπορεί χονδρικά να πει κανείς ότι είχε τέσσερις σκοπούς:

α. Τη δημιουργία μιας νέας "στατικής" ιστοσελίδας για το 5ο Γενικό Λυκείο Λαμίας,

β. Να μάθουν οι μαθητές ένα άγνωστο σε αυτούς προγραμματιστικό εργαλείο,

γ. Να αποκτήσουν εμπειρία στην κατασκευή ιστοσελίδων,

δ. Να δουλέψουν πάνω στην συγκέντρωση του κατάλληλου υλικού

Παρόλο που τα χρονικά περιθώρια για την ολοκλήρωση της εργασίας ήταν ασφυκτικά (κυρίως λόγω πολλών αργιών και την ύπαρξη αντικειμενικών δυσχερειών πχ. σύνδεση στο Διαδίκτυο από το Νοέμβριο και έπειτα), νομίζω ότι οι τρεις  πρώτοι στόχοι επετεύχθησαν πλήρως.  Ειδικότερα  στήθηκε ο σκελετός της νέας ιστοσελίδας του 5ου Γενικού Λυκείου Λαμίας με τις βασικές πληροφορίες που αφορούν ένα σχολείο και το αισθητικό αποτέλεσμα που προέκυψε, όπως μπορείτε και εσείς να διαπιστώσετε, θεωρώ ότι είναι άκρως ικανοποιητικό.

Ο τρίτος σκοπός η συγκέντρωση  υλικού για δημοσίευση στην ιστοσελίδα του σχολείου απαιτεί  διαρκή ενασχόληση και επικαιροποίηση των στοιχείων και για το λόγο αυτό η παρούσα εργασία θα συνεχιστεί και στο επόμενο Τετράμηνο με σκοπό την δημιουργία μιας δυναμικά ενημερωμένης σχολικής ιστοσελίδας.

Ο ΕΠΙΒΛΕΠΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ

ΓΩΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ